Oprawianie prac licencjackich w materiał skórzany

W jaki sposób oprawiać można prace dyplomowe? Wszystko zależy od tego, jakiego typu jest to praca, to raz. Zazwyczaj robi się tak, że im niższa rangom (czyli możliwością uzyskanego stopnia naukowego), tym mniej wymyślne oprawy. Wynika to z faktu, że prace licencjackie teoretycznie mają niższy poziom niż praca doktorska. Jeśli jednak ktoś ma świadomość tego, że napisał bardzo dobry tekst, spokojnie może obłożyć go w materiał skórzany.

Skóra jest przede wszystkim wytrzymała i łatwo nie da się jej zniszczyć. Dzięki temu prace licencjackie oprawione w nią o wiele więcej przetrwają i będą jednocześnie dłużej wyglądać ładnie i atrakcyjnie. Dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o ich jakość. Jeśli mamy marzenie, aby ubrać nasze słowa w skórę, postarajmy się, aby licencjat wyglądał naprawdę dobrze i reprezentował sobą tylko i wyłącznie najwyższy poziom.

Kolejna rzecz to taka, że jeśli okłada się prace licencjackie w skórę, warto wówczas również zastanowić się nad odpowiednim szyciem introligatorskim. Nie kleić, ponieważ sama oprawa nic nie da, kiedy z pracy zaczną wypadać pojedyncze kartki. A to zdarza się wyjątkowo często w momencie, kiedy tekst nie jest szyty. Kolejna rzecz jest taka, że w skórę warto oprawić tylko część kopii pracy - ta, która idzie do dziekanatu powinna, według standardów być jedynie zbindowana.