Czy nagłówek w pracy licencjackiej jest potrzebny?

Nagłówek różni się od stopki tym, że znajduje się u góry dokumentu - nie u dołu. I z reguły pełni podobne funkcje, co stopka. To znaczy, że może dostarczać dodatkowe i ogólne informacje o zrealizowanej pracy, jeżeli powstaje taki wymóg. W tym miejscu - pole nad całym dokumentem - najczęściej umieszcza się: datę, miejscowość, grafikę.

Niekiedy również można wstawić temat pracy oraz autora czy też coś w tym stylu, co akurat jest konieczne, aby określone prace licencjackie zawierały. I tak przykładowo to może być logo uczelni. Na szczęście edycja nagłówka i jego wstawianie należy do prostych czynności. Podobnie będzie w przypadku rysunków, takich jak już przygotowane logo.

W tych okolicznościach korzystamy z zakładki Wstawianie, a następnie sięgamy po menu Nagłówek. W tym miejscu na dzień dobry znajdziemy kilka ciekawych opcji do wyboru, które zazwyczaj okażą się wystarczające dla naszych potrzeb. W gruncie rzeczy pozostanie nam uzupełnienie wybranych pól odpowiednimi informacjami. Później wystarczy to zastosować do całego tekstu, dzięki czemu prace licencjackie pisze się szybciej.

Inaczej mówiąc, wstawianie typowych obiektów do nagłówka należy do stosunkowo prostych czynności. Posługując się narzędziami przygotowanymi przez edytory tekstu, szybko można zrealizować zamierzony cel. W ten sposób prace licencjackie łatwo mogą zyskać na atrakcyjności wyglądu. No i tak prościej jest zapanować nad właśnie pisaną pracą, zachowawszy konsekwencję.

Tak więc, jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w posługiwaniu się edytorem tekstowym, może to szybko nadrobić. Wystarczy przy tym mieć porządny program, które zawiera należyte podpowiedzi. Poza tym zawsze można liczyć, że w internecie znajdzie dalsze wskazówki.